14.04.2017

Пасяджэнне Школы педагагічнага майстэрства па тэме «Фарміраванне грамадзянскіх кампетэнцый у малодшых школьнікаў»

«…Рака пачынаецца з ручаiн.
Дрэва мае каранi, а чалавечая годнасць i вартасць
нараджаюцца з глыбокай адданасцi сваёй Радзiме,
з пашаны да яе спадчыны, з ведання сваёй гiсторыi,
з любовi да матчынай мовы».

Моладзь у пэўны час прыйдзе на змену старэйшаму пакаленню ў розных сферах жыцця. І калі сёння працэсы фарміравання грамадзянскіх кампетэнцый навучэнцаў застануцца без увагі, то ўжо ў найбліжэйшай будучыні наша грамадства сутыкнецца з шэрагам новых складаных праблем, ад вырашэння якіх будзе залежаць стабільнасць яго існавання.

Важнасць грамадзянска-патрыятычнага выхавання ў працы сучаснай школы абмяркоўвалася на пасяджэнні Школы педагагічнага майстэрства намеснікаў дырэктараў па вучэбнай рабоце на 1 ступені агульнай сярэдняй адукацыі па тэме «Фарміраванне грамадзянскіх кампетэнцый у малодшых школьнікаў», якое прайшло на базе ДУА «Сярэдняя школа № 4 г. Баранавічы».

СТАТЬЯ О НАС В СМИ "НАШ КРАЙ">>>